
| Parameter | Value |
|---|---|
| Output Type | Fixed |
| Topology | Charge Pump |
| Function | Step-Up |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Current | 50 mA |
| Output Voltage | 5 V |
| Switching Frequency | 600 kHz |
| Max Input Voltage | 4 V |
| Min Input Voltage | 2 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$5.69242
Ext.Price$5.69242
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.69242 | $5.69242 |
| 10 | $5.53891 | $55.38910 |
| 25 | $5.48842 | $137.21050 |
| 50 | $5.43839 | $271.91950 |
| 100 | $5.38884 | $538.88400 |
